post

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تغییرات لازمه توسعه و امری اجتناب ناپذیر است، گفت: در بحث نوسازی ناوگان ما مشکل زیادی داریم و باید در این زمینه قدم هایی اساسی برداریم و این موضوع مستلزم کمک های دولتی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی، ابراهیم نصری در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل، رانندگان و راهداری با تبریک فرارسیدن این هفته به تمامی فعالان در عرصه حمل و نقل جاده ای و راهداری، اعم از دستگاهی انتظامی و قضایی و رانندگان و راهداران، افزود: تمامی مشکلات کنونی این حوزه مربوط به سال های 97 و 96 نیست، درست است که امسال مشکلات اقتصادی رخ داد، اما سبقه قبلی آن ها را نباید نادید گرفت.

نصری با اشاره به اتفاقاتی که در عرصه بازار کار، هزینه و کرایه ها افتاد، ادامه داد: مشکلات پیش رو را خود رانندگان و مدیران شرکت های حمل و نقل مدیریت کردند تا ما بتوانیم از این دچار سخت گذر کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با تصریح اینکه صنف رانندگان حمل و نقل جاده ای، صنفی صبور و باگذشت است، بیان داشت: در حالی که قیمت خیلی از اقلام در طی سال جاری دو برابر شده است، اما فعالان این بخش علیرغم تمام مشکلاتی که وجود دارد، چنین افزایش قیمتی را در خدمات خود نداشتند.

وی با تاکید بر اینکه شرایط کنونی، شرایط بحرانی نیست، افزود: این دوران شرایطی خاص است که ما برای گذر از آن نیازمند بازنگری در قوانین و آیین نامه ها هستیم و باید به سمت کاربردی کردن آن ها پیش رویم.

نصری با اشاره به جلسه برگزار شده با حضور وزیر راه و شهرسازی، گفت: وزیر محترم دستور ویژه ای برای پیگیری مشکلات صنف حمل و نقل دادند و گفتند که کمیته ای راهبردی از تشکل ها و بخش های دولتی ذیربط تشکیل شود و به صورت عملیاتی کار را پیش ببرند تا مشکلات در کمترین زمان مشکل مرتفع شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه باید در تدوین قوانین، ضوابط و آیین نامه های حوزه حمل و نقل، باید نظر فعالان این عرصه را نیز جویا شد، افزود: برخی قوانین با رفع مشکلات این حوزه در تضاد است و کاری هم نمی توان کرد.

وی اذعان داشت: در 8 ماه گذشته مدیریت مقام عالی استان و دستگاه های ذیربط، با کمترین هزینه کار را پیش برد و دلیل آن هم مدیریت موضوع در داخل استان بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با انتقاد از ضعیف بودن نظارت در عرصه های مختلف، افزود: در حال حاضر هر تعداد لاستیک که لازم باشد در بازار است، اما با قیمت های گزاف که این نشان از وجود اشکال در چرخه واردات به مصرف است و باید این واسطه ها با نظارت کافی حذف شوند.

وی در خصوص حوزه راهداری نیز گفت: راه خوب و ایمن می تواند هزینه های بخش حمل و نقل جاده ای را کم کند و در طی دو سال گذشته هزینه های راهداری چندین برابر افزایش داشته است، علیرغم این افزایش هزینه ها، باید مدیریت جاده ها را نیز انجام داد و از طرفی ایمنی جاده ها اولویت اول ماست و از همین روی دستگاه های بالادستی این اجازه را به ما بدهند که براساس اولویت بندی که خودمان انجام داده ایم، منابعمان را صرف کنیم.

همچنین در این مراسم از تعدادی از شرکت های حمل و نقل نمونه، خبرنگاران نمونه و فعال در حوزه حمل و نقل و راهداری و همچنین رانندگان و راهداران نمونه، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *